SPOA se koná již sedmým rokem a po celou dobu se stále drží svého cíle – podpořit kulturní dění v Brně a zároveň nabídnout kulturu opravdu všem, kteří o ni mají zájem.

Díky tomu, že se na festivalu nevybírá vstupné, se daří pozvat široké spektrum lidí od rodin s dětmi, přes mladé lidi, až po seniory. Každoročně se na SPOA vydává něco kolem tří set návštěvníků.

Festival vystřídal už několik brněnských lokalit. To nabízí hostům možnost objevovat nová místa, kam se ve svém volném čase mohou vracet (např. Kozí horka, Mariánské údolí, Divišova čtvrť, Ořešín ad.).

Co do žánrů je festival otevřený, i když s jistým odstupem se dá říct, že hlavní slovo dostávají méně masové žánry.

Hosté uplynulých ročníků si mohli poslechnout například: Poletíme?, Dextreat, Mushy muxx, FruFru, Nylon Jail, Ukulele Orchestra jako Brno, Tokamak, The Mis Made (Aus), The Raw Bishops (Sk), Special providence (Hu) a mnoho dalších.

Kromě hudebního programu se každoročně festival snaží nabídnout i další vystoupení (divadlo pro děti, hudební skupiny pro děti, cestovatelské přednášky, vystoupení stand-up comedy ad.).

Pořadatelé tvoří festival ve svém volném čase bez nároku na honorář. Vzhledem k tomu, že je kultura jejich oborem, rozhodli se podpořit dění ve svém okolí, jak nejlépe umí.

Život umělce Stará pekárna Studio Indies Indies Scope Kde nás najdete